DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI NW ALTYAPISINI GİGABİTE GEÇİRDİ

There are no translations available.


Dış İşleri Bakanlığı’nın NW altyapısının Gigabit’e geçirilerek CISCO tabanlı bir omurga kurulmuştur. Proje yaklaşık olarak 1 yıl sürmüştür. Son kullanıcının hissetmeden yeni network’e aktarılması ve eski AVAYA omurgaları devre dışı bırakılması başarıyla sonuçlanmıştır. Yapılan tüm altyapı değişikliği HCS marka olarak gerçekleştirilmiştir. Aktif olarak uç sayısı 3500’e yaklaşmıştır. Yaklaşık 140.000 mt. Cat6 Kablo , 650 FO sonlandırma yapılmıştır. Projede 2 adet 6500 serisi CISCO Omurga switch, 69 adet 3560 serisi switch kullanılmıştır. Projenin tamamlanma bütçesi yaklaşık 750.000 USD’dir.

Kırıkkale TÜPRAŞ’ta SCADA projesi kapsamında komple FO altyapı, donanım entegrasyonu ve network kurulumu başarıyla tamamlanmıştır. Proje’de yer alan iş ortaklarımız DELL, Cisco, HCS ve Microsft firmalarıdır. Projenin tamamlanma bütçesi yaklaşık olarak 400.000 USD’dir.

Yozgat Boğazlıyan Şeker Fabrikasının komple FO Altyapısı, Endüstriyel ve Gigabit Ethernet Network’ü kurularak projemiz tamamlanmıştır. Proje’de yer alan iş ortaklarımız DELL, HCS ve 3 Com’dur. Projenin tamamlanma bütçesi yaklaşık 320.000 USD’dir.